
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Forward Voltage | 740 mV |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Capacitance | 105 pF |
| Diode Type | Schottky |
| Packaging | Reel |
| Forward Current | 3 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Reverse Current | 300 µA |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 100 A |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 3456
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34454
Ext.Price$0.34454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34454 | $0.34454 |
| 10 | $0.21715 | $2.17150 |
| 50 | $0.18682 | $9.34100 |
| 100 | $0.16073 | $16.07300 |
| 500 | $0.12226 | $61.13000 |
| 1000 | $0.10857 | $108.57000 |
| 3000 | $0.07387 | $221.61000 |
| 5000 | $0.06822 | $341.10000 |
